Materiál a povrchová úprava

Materiálové prevedenie

Ploty sa vyrábajú len zo severskej borovice. Vďaka materiálovému prevedeniu sú plotové dielce schopné odolávať vplyvom prostredia lepšie ako materiály zo smreku. Borovica je známa tým, že obsahuje viacej živice, ktorá drevo konzervuje a tak sa životnosť plotu predlžuje.

vyroba (3)

vyroba (5)


Ochrana plotov proti škodcom a plesniam

Naše drevené výrobky sú hĺbkovo impregnované vysokokvalitným nemeckým impregnačným náterom značky KORA, ktoré zabezpečia ochranu proti plesniam a hmyzu.

koraImpregnačný náter je vysoko efektívny a zároveň aj šetrný k životnému prostrediu. Prípravky KORASIT sú na Slovensku povolené a zaregistrované biocídy. Ide o vodou riediteľné impregnačné látky, ktoré poskytujú dlhodobú, komplexnú ochranu dreva proti plesni, hubám, hnilobe a drevokaznému hmyzu bez použitia bóru a chrómu. Z dôvodu, že chemický prvok bór je vyplaviteľný pri kontakte s vlhkosťou a chróm má toxický charakter, renomovaná nemecká firma  Kurt Obermeier vyvinula novú generáciu impregnátov bez použitia týchto prvkov.

Dodávané farebné prevedenie

Ploty sú dodávané v odtieni slabo zelená, tak ako sú znázornené vo väčšine obrázkov. Je to odtieň impregnačného náteru. Zákazník si jednotlivé diely maľuje po nainštalovaní podľa svojich predstáv.

Doporučené vonkajšie nátery

Pre dlhú životnosť plotov budete musieť ošetriť Váš plot vonkajším náterom.